Epsomská sůl ❀

Doprodej
Neohodnoceno
17,50 Kč / 100g
Dostupné pouze na prodejně
Položka byla vyprodána…

Epsomská sůl je přírodní zdroj hořčíku a síry a je určena pro použití do koupele.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Soli jsou většinou pevné krystalické látky a chemické neutrální sloučeniny iontového charakteru, které mají v rovnováze kladnou (kationty) i zápornou složku (anionty)? A že není sůl jako sůl? Samozřejmě. Jednotlivé složky mohou být organické i anorganické, jedno i víceatomové. Sůl, se kterou Vás chceme seznámit, je heptahydrát síranu hořečnatého (MgSO4 x 7H2O), nazývaný rovněž hořká sůl.

Oproti mořské soli je to mladice. Byla objevena až v 17. století u města Epsom v anglickém hrabství Surrey. Odtud její název - epsomská sůl. Pro svou hořkost je téměř nepoživatelná. Je významnou součástí některých známých minerálních vod (Šaratica, Zaječická hořká). Vnitřně se stala oblíbenou formou projímadla a prostředkem k čištění organismu. My se však vydejme dál po naší solné stezce zjistit, jak blahodárné je mít epsomskou sůl v koupeli.

 

Použití

 

Napusťte vanu teplou vodou a přisypte Epsomskou sůl. Na každých 25-30 kg Vaší váhy připadá 0,5 hrnku (1dcl) Epsomské soli. Na koupel si vyhraďte alespoň 40 minut.

 

Hořké soli se tradičně a s úspěchem používají k léčbě sportovních zranění, bolavých svalů i pro relaxaci. A nejeden přírodní léčitel či ortoped Vás na ně upozorní. Zmírňují stres, zklidní organizmus, odstraní toxiny a pomůžou obnovit rovnováhu pH těla. Koupel se jednoduše připraví rozpuštěním soli ve vaně. Pravidelné koupele pak mají pozitivní vliv na srdeční rytmus a krevní tlak. Tiší bolesti nohou, zbavují otoků a změkčují ztvrdlou kůži. Pro zpříjemnění si můžete do vody kápnout i éterický olej. Ten, který máte rádi, který Vám přináší úlevu a ten po kterém se vždy cítíte jako znovuzrození.

 

Přidejte epsomskou sůl do gelu na obličej. Hydratuje, omlazuje pokožku a samozřejmě ji i čistí.

 

Složení

 

Síran horečnatý heptahydrát - hořká sůl (MgSO4x7H2O).

 

Upozornění

 

Není určená k jídlu.

Není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Není určeno pro děti do 3 let.

 

Skladování

 

Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C, obal vždy dobře uzavřete.

 

Výrobce

 

Wolfberry s.r.o. 

Bohunická 187/5, Horní Heršpice, 619 00 Brno 

IČO: 03158373 

Doplňkové parametry

Kategorie: Drogerie
Za 100g: 17,50,-Kč
Položka byla vyprodána…
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz