Rostlinný voskový ubrousek na chleba

Neohodnoceno
459 Kč / ks
Skladem

100% přírodní a opakovaně použitelné obaly s rostlinným voskem značky The Vegan Food Wraps uchovávají potraviny déle čerstvé. Jejich používáním tak snížíme množství jednorázových plastových sáčků, obalů, potravinových fólií a alobalů v domácnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Obaly značky The Vegan Food Wraps jsou ručně vyráběny speciálním výrobním postupem tak, aby vosk vydržel na obalu co nejdéle a nezačal se po několika praních rozpadat a látka pak třepit. Bavlna je nejdříve ustřižena, poté celá ponořena na hodinu do voskové směsi, aby všechny vlákna tkaniny, zcela absorbovaly voskovou směs. Použitá borovicová pryskyřice vytváří přírodní lepivost obalu. Obal pak lze snadno zavinout, jednoduše z něho vytvořit pouzdro nebo krabičku na potraviny. Tento speciální výrobní postup zajišťuje dlouhou životnost obalů The Vegan Food Wraps.

 

Složení

 

Bio bavlna s certifikací GOTS, slunečnicový vosk, sumakový vosk, vosk z rýžových otrub, hydrogenovaný ricinový olej, borovicová pryskyřice, bio jojobový olej

 

Obal: vyroben z 100% recyklovaného papíru

 

Rozměry: v balení je 1x extra velký 50 x 50 cm.

 

Eko obaly značky The Vegan Food Wraps

 

Obaly značky The Vegan Food Wraps:

  • uchovávají potraviny déle čerstvé a použitý rostlinný vosk umožňuje potravinám dýchat
  • jsou snadno použitelné jako obal na všechny možné tvary potravin, na všechny druhy pečiva, na svačinu a sendviče nebo pro zakrytí misek, dóz, talířů a plechů
  • výrobcem jsou záměrně vyráběny ve větších vhodně zvolených a praxí prověřených velikostech než konkurenční obaly
  • mají téměř neomezené využití podle velikosti obalu:na ukrojené části zeleniny nebo ovoce, balení sýra, pečiva, sendviče, bylinek, vařeného masa, salámů atp.
  • jsou flexibilní a dobře přilnavé. Pokud je potřeba je natvarovat (například pro přikrytí misky, dózy, talíře nebo plechu), použijte teplo vašich rukou, zahřejte je a natvarujte. Před prvním použitím doporučujeme ke zvýšení lepivosti je skrčit, pak rozložit a začít používat
  • lze je použít pro uchovávání a skladování potravin při pokojové teplotě, v lednici i v mrazničce
  • jsou zabaleny v obalu z 100% recyklovaného papíru
  • nepoužívejte na ananas, syrové maso, rybu a teplé potraviny


Chleba v obalech vydrží o 3 až 4 dny déle křupavý a měkký než skladovaný v plastu či papíru. Sýry tak rychle neokorají a bylinky vydrží v lednici čerstvé nejméně 5 dní.

 

Ekologie

 

Obaly značky The Vegan Food Wraps jsou ručně vyrobeny z bio bavlny s certifikací GOTS a s použitím ekologických barev, bio jojobového oleje, borovicové pryskyřice, slunečnicového vosku, sumakového vosku, vosku z rýžových otrub a hydrogenovaného ricinového oleje. Výrobce nepoužívá, živočišné složky, sójový vosk, palmový olej a genetický modifikované organismy. Obal je vhodný pro vegany - certifikace Vegan Society.


Certifikace GOTS zajišťuje, že pěstování bio bavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků.

 

Údržba

 

Po použití je stačí jednoduše umýt ve studené vodě s trochou ekologického mycí prostředek a nechat je dobře vysušit na vzduchu. Nepoužívejte v mikrovlnné troubě, myčce, pračce ani nemyjte v teplé vodě. Drže obal dál od vysokého tepla a otevřeného ohně

 

Po 2 až 3 měsících používání mohou vznikat na obalu záhyby, hlavně tam, kde je nejvíce skládán a namáhán. Doporučujeme obalu obnovit jejich strukturu a lepivost podle jednoho z následujících dvou návodů:


1. Elektrická trouba: Jednoduše obal položte na pečící papír na plech a vložte do rozehřáté trouby na 60°C na 3 minuty. Poté obal vytáhněte a 30 sekund s ním pohybujte v prostoru, aby vosk zaschnul. Neprovádějte v plynové a mikrovlnné troubě.

2. Žehlička: Připravte si 2 ks pečícího papíru o 5 cm větší než obal. Na žehlicí prkno umístěte úterku a na ni položte pečící papír. Na pečící papír položte obal a dalším pečícím papírem ho přikryjte. Zapněte žehličku (funkce páry vypnuta) na nejvyšší teplotu a obal přes pečící papír jemně přežehlete. Žehlete tak dlouho, dokud se vosk nerozpustí rovnoměrně. Odstraňte vrchní list pečícího papíru. Opatrně sejměte obal, zvedněte ho za rohy a 30 sekund s ním pohybujte v prostoru, aby vosk zaschnul.

 

Při správné péči vydrží funkčnost obalu minimálně 1 rok. Po roce používání, nebo pokud jste omylem umyli obal v teplé či horké vodě, lze za pomocí speciální obnovovací kostky s rostlinným voskem obnovit jeho funkčnost o další 1 rok. Obnovovací kostku s rostlinným voskem lze na obnovu funkčnosti obalu používat opakovaně každý rok.

 

Jakmile vám obal doslouží, pak ho můžete vyklopit na kompost, protože je biologicky rozložitelný. Lze ho také použít jako podpalovač.

 

UDRŽUJTE obal dál od vysokého tepla a otevřeného ohně.

 

Upozornění

 

NEPOUŽÍVEJTE na ananas, syrové maso, rybu a teplé potraviny


NEPOUŽÍVEJTE v mikrovlnné troubě, myčce, pračce ani nemyjte v teplé vodě


Země původu

 

Velká Británie

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz